Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
12.04.2019 22:09:23

14 kwietnia przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Tak jak Chrystus przed dwoma tysiącami lat wjeżdżał triumfalnie do Jerozolimy, tak dziś my przeżywamy Jego wjazd i wchodzimy w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela. W tym dniu przed każdą Mszą św. odbędzie się poświęcenie palm.


Droga krzyżowa
07.04.2019 23:00:12

W piątek 12 kwietnia po Mszy wieczornej mieliśmy okazję uczestniczyć w ostatnim nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które tradycyjnie odbyło się na ulicach naszej Parafii. Rozważania przygotowała i nabożeństwo poprowadziła Grupa Czwartkowa.

Bóg zapłać za liczny udział i wspólną modlitwę.


KONCERT PASYJNY
31.03.2019 15:08:18

7 kwietnia o godz. 19 w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie odbył się wspólny koncert pasyjny "Pozwól mi Twe męki śpiewać", w wykonaniu naszego chóru Deesis i chóru Lira z parafii goszczącej artystów.


Projekcja filmu
30.03.2019 09:15:05

W niedzielę 31 marca po Mszy wieczornej, zapraszamy na projekcję filmu o przesłaniu Matki Bożej na dzisiejsze czasy pt. "Ostatnie Wezwanie". Po filmie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą do Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu po każdej Mszy św. będzie można nabyć płytę z tym filmem wraz z innymi filmami o tematyce chrześcijańskiej, oraz krótkie świadectwo współtwórcy filmu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania lub nabycia filmu


Rekolekcje Wielkopostne
28.03.2019 12:00:55

Zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne które prowadził z powodu choroby ks. Tomasza Jakubiaka, ks. Sławomir Kielczyk. Nauki rekolekcyjne trwały od niedzieli 24 marca do środy 27 marca włącznie. W niedzielę nauki rekolekcyjne ogólne były głoszone na Mszach św. o godz.: 8.00, 9.30 i 11.00, o godz. 12.30 dla dzieci, oraz o 18.00 dla młodzieży. Od poniedziałku do środy Msze św. z naukami dla dorosłych były sprawowane o godz. 12 i 18 oraz 19.30 dla młodzieży. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci odbywały się w ramach zajęć szkolnych.


Wielki Post
12.03.2019 22:02:07

Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, Msze święte z posypaniem głów popiołem były sprawowane o godz. 7.30, 9.30, 18.00 i 19.30. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla młodzieży i dorosłych, oraz Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych.


Wizytacja Biskupia
11.03.2019 18:17:44

W niedzielę 10 marca odbyła się Wizytacja Biskupia naszej Parafii. Biskup Diecezjalny ma obowiązek wizytowania Diecezji w całości lub częściowo, tak by przynajmniej raz na pięć lat zwizytować całą Diecezję. Obowiązek ten spełnia osobiście lub przy pomocy biskupa pomocniczego (zob. KPK, kan. 396-397). Do naszej Parafii przybył Ks. Bp. Rafał Markowski aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich, poznać kondycję finansową i materialną Parafii, oraz sprawdzić jak zostały wypełnione wnioski i zalecenia nałożone podczas ostatniej wizytacji. Biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej w naszym kościele spotkał się z wiernymi na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. O godz. 11.00 przewodniczył Eucharystii głosząc Słowo Boże, na pozostałych Mszach św. pełnił posługę w konfesjonale. Spotkanie z Radą Parafialną i katechetami odbyło się na plebanii o godz. 15.00. W poniedziałek drugiego dnia wizytacji Biskup odwiedził Szkołę Podstawową nr 1, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Szpital Psychiatryczny i Przedszkole nr 1.

Dziękujemy za udział w Mszach św. z Biskupem


Gość z Ukrainy
13.02.2019 11:50:40

W niedzielę 17 lutego gościliśmy zaprzyjaźnionego ks. Andrzeja Kinowskiego, pełniącego posługę Proboszcza w polskiej Parafii pw. NMP Różańcowej w Szaróweczce na Ukrainie. Nasz gość na wszystkich Mszach św. głosił Słowo Boże, oraz zbierał datki na swoją posługę na Ukrainie.

Bóg zapłać za ciepłe przyjęcie i finansowe wsparcie naszego gościa.


Wizyta Duszpasterska
31.01.2019 08:07:13

Zakończyła się Wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie, za wszystkie rozmowy oraz złożone ofiary na ogrzewanie i cele inwestycyjne. Osoby które chcą umówić się indywidualnie na wizytę kolędową, prosimy zgłaszać się w zakrystii po Mszy św.


Koncert kolęd
21.01.2019 13:09:55

W niedzielę 20 stycznia po Mszy św. wieczornej odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru "Sursum Corda" z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie pod dyr. P. Emilii Melon i naszego Chóru "Deesis" pod dyr. P. Katarzyny Gąsior.

Serdecznie dziękujemy wykonawcom oraz słuchaczom.


Uroczystość Objawienia Pańskiego
02.01.2019 12:40:08

w niedzielę 6 stycznia przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywaną Świętem Trzech Króli, na każdej Mszy św. odbył się obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. W tym dniu szczególną intencją naszej modlitwy były Misje św., na które zostały przeznaczone ofiary zbierane na tacę. Ze względu na organizowany Orszak Trzech Króli nie było Mszy św. o godz. 12.30.

Serdecznie dziękujemy za liczny udział w Orszaku Trzech Króli.


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
01.01.2019 20:08:35

We wtorek 1 stycznia w pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego, na zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego, przeżywaliśmy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. były sprawowane w/g porządku niedzielnego. W tym dniu za publiczne odmówienie lub śpiew hymnu "O Stworzycielu Duchu, przyjdź" można było uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Uroczystość poprzedziła Msza św. z Nabożeństwem dziękczynnym, która była sprawowanana na zakończenie Starego Roku kalendarzowego w poniedziałek 31 grudnia o godz. 18.00.


Święto Świętej Rodziny
31.12.2018 11:59:43

W niedzielę 30 grudnia przeżywaliśmy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - święto patronalne każdej rodziny, w tym dniu w sposób szczególny modliliśmy się za wszystkie rodziny naszej Parafii. Po błogosławieństwie ogólnym kończącym Mszę św. zostało udzielone specjalne błogosławieństwo indywidualne dla całych rodzin.


Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25.12.2018 02:03:06

25 grudnia obchodziliśmy Święto Narodzenia Pańskiego które jest świętem nakazanym upamiętniającym narodziny Jezusa Chrystusa. Obchody Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy w Wigilijną noc o północy uroczystą Pasterką po której tradycyjnie złożyliśmy sobie na wzajem życzenia, oraz podzieliliśmy się opłatkiem. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterki zostały przeznaczone na Dom Samotnej Matki. W dniu Uroczystości nie było Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe Msze św. były sprawowane w/g porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt w Święto św. Szczepana, Msze św. były sprawowane jak w niedziele, w tym dniu ofiary zbierane na tacę zostały przeznaczone na KUL.

 • Pasterka - galeria


  Wigilia Bożego Narodzenia
  23.12.2018 22:49:06

  Wigilia świąt Bożego Narodzenia jest dniem poprzedzającym Boże Narodzenie i kończący okres adwentu. Zgodnie z Polską tradycją wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie co symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej zwiastującej narodziny Jezusa. Wieczerzę, jak każe obyczaj, postną, rozpoczyna się modlitwą i czytaniem fragmentu Ewangelii Św. Mateusza lub Św. Łukasza w części dotyczącej narodzin Jezusa. Następnie uczestnicy wieczerzy wzajemnie przełamują się opłatkiem, jednocześnie składając sobie życzenia. Na stole przykrytym białym obrusem z wiązką sianka pod spodem ustawia się o jedno nakrycie więcej, niż wynosi liczba zgromadzonych osób. Dodatkowe miejsce przy stole wigilijnym przeznaczone jest dla niezapowiedzianego gościa. Ważnym zwyczajem podczas wigilii Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd oraz udział w uroczystej Pasterce sprawowanej o północy.

  W poniedziałek 24 grudnia o godz. 7.00 była sprawowana ostatnia Msza św. Roratnia kończącą okres Adwentu. O północy uroczystą Pasterką rozpoczeliśmy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.


  stare wiadomości

 • ..


  Boże, któryś świętego króla, Wyznawcę Twojego, chwałą wiekuistą ukoronować raczył, daj nam łaskawie, prosimy, tak go uczcić na ziemi, abyśmy z nim panować mogli w Niebie. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Bogiem Ojcem i Duchem świętym żyje i króluje w Niebie i na ziemi, po wszystkie wieki wieków. Amen.
  ...   ...  ...