Nawiedzenie Rodzin Parafii
19.10.2014 19:01:26

Obraz MB Jasnogórskiej w piątek 17 października zakończył nawiedzenie rodzin z ulicy Lazurowej. W sobotę o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. w intencjach tych rodzin. Po tej Mszy rodziny z ulicy Raszyńskiej, zabrały obraz do swych domów. Kolejność ulic jest wywieszona na tablicy ogłoszeń oraz w linku.

Link: Nawiedzenie Rodzin


Odpust parafialny
13.10.2014 21:10:03

12 października wspominając św. Edwarda Wyznawcę, przeżywaliśmy poprzedzony Duchowym przygotowaniem w piątek i sobotę Odpust parafialny. Święto naszej Parafii, w sposób szczególny, obchodziliśmy uczestnicząc w niedzielnej Sumie Odpustowej o godz. 11:00 której przewodniczył głosząc Słowo Boże ks. Jacek Laskowski, były wikariusz w naszej parafii. Na zakończenie Eucharystii uczestniczyliśmy w procesji wokół kościoła. Po Mszy wspólnie świętowaliśmy przy wspaniałych wypiekach przyniesionych przez naszych parafian. Nie zabrakło kiełbasek i kaszanki z grilla, słodyczy, napoi zimnych i ciepłych oraz gier i zabaw dla dzieci.
Całe obchody zakończyła Msza św. wieczorna sprawowana w poniedziałek 13 października o św. Edwardzie Wyznawcy, po której zostało odprawione ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.


Msza św. dla przedszkolaków
01.10.2014 22:53:05

Dnia 1 października 2014 r. o godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym odprawiono uroczystą Mszę Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku przedszkolnego. Uczestnicy z Przedszkola Miejskiego nr. 2 dziękowali za minione szczęśliwie wakacje i prosili o potrzebne łaski dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz błogosławił wszystkim, którzy stanowią społeczność przedszkolną.


Podziękowanie dla Pana kościelnego
30.09.2014 21:17:16

Z dniem 30 września zakończył pracę w naszej parafii pan Władysław Deja dotychczasowy kościelny. Za 14 lat poświęconych parafii podziękowania, na Mszy św. w Niedzielę 28 września o godz. 11:00 złożyli ks. Proboszcz, ks. Mariusz, oraz w imieniu parafian przedstawiciele wszystkich grup parafialnych. Nie zabrakło szczerych, serdecznych słów podziękowania, kwiatów, oklasków, oraz drobnych prezentów.Niedziela 28 września 2014 r.
28.09.2014 09:39:02

Dzień modlitw w intencji
III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

MODLITWA DO ŚW. RODZINY W INTENCJI SYNODU (papież Franciszek)

Jezu, Maryjo i Józefie
w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
Święta Rodzino z Nazaretu,
oby przyszły Synod Biskupów
mógł przywrócić wszystkim świadomość
sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,
jej piękna w Bożym zamyśle.

Jezu, Maryjo i Józefie
Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.


Słowo ks. Proboszcza na Nawiedzenie Rodzin
14.09.2014 22:08:08

W dniach 24 - 25 czerwca 2014 r. gościliśmy w naszej Parafii Obraz MB Jasnogórskiej peregrynujący po parafiach Archidjecezji Warszawskiej, w ramach II etapu Nawiedzenia wszystkich parafii w Polsce.
Nawiedzenie poprzedziło przygotowanie, przez Dziesięciomiesięczną Nowennę, w której modliliśmy się każdego 25-tego dnia miesiąca, począwszy od września 2013 r., oraz przez Misję parafialną, która odbyła się w dniach 14 - 22 czerwca 2014 r.
Dokonało się to w czasie 30 - lecia istnienia Parafii św. Edwarda erygowanej 1-go czerwca 1984 r. i 25 - lecia wmurowania kamienia węgielnego naszej świątyni które nastąpiło 22-go czerwca 1989 r.
Nawiedzenie Rodzin jest podjęciem duchowej kontynuacji obecności Matki Bożej w naszej Parafii, przeżyciem i pogłębieniem treści wtedy nam przekazanych, oraz wielkim dziękczynieniem za otrzymane łaski i naszą Wspólnotę parafialną. Jest również wezwaniem i próbą podjęcia na nowo zobowiązań Jasnogórskich Ślubów Narodu, w naszym życiu indywidualnym, rodzinnym i parafialnym.
Modlę się o to i pragnę by czas nawiedzenia naszych Rodzin zaowocował ożywieniem wiary, pogłębieniem pobożności, umocnieniem miłości w rodzinach i duchowym odnawianiem całej Parafii.

Z darem modlitwy i błogosławieństwa.
proboszcz ks. RobertPodsumowanie przez ks. Proboszcza działań ostatniego roku
13.09.2014 19:52:03

Obok działań duszpasterski, które tu pominę, w ciągu pierwszego roku mojej pracy w Parafii św. Edwarda zostało wykonane:

na plebanii
- remont kapitalny mieszkania proboszcza (po ok. 24 latach)
- wymiana częściowa instalacji wody zimnej i ciepłej, co doprowadziło wodę ciepłą do pomieszczeń wykorzystywanych przez Świetlicę Środowiskową dla dzieci
- wymiana częściowa instalacji elektrycznej (m.in. tablic)
- zakupienie niezbędnych sprzętów (krzeseł do jadalni, zastawy, sztućców itp.)

w kościele
- pomalowanie w całości wnętrza kościoła
- prace uszczelniające, mające na celu zmniejszenie strat ciepła
- montaż drugiego okna w świetliku nad prezbiterium w celu uszczelnienia
- montaż drugich drzwi z chóru na wieżę w celu uszczelnienia
- wymiana oświetlenia obrazów: MB, św. Edwarda, Jezusa Miłosiernego i o. Pio, na oświetlenie LED-owe zmniejszające pobór prądu
- podwyższenie ołtarza głównego
- nowe sprzęty liturgiczne i działania upiękniające liturgię i świątynię (m.in. pranie chorągwi)
- wymiana mikrofonu ołtarzowego

teren kościelny
- prace ogrodnicze, pielęgnacyjne
- prace pielęgnacyjne wokół grobu ks. Tadeusza Wocha
- naprawa dachu nad garażami

inne wydatki
- wypłaty na rzecz pracowników
- opłaty: prąd, gaz, podatki itp.

Wyżej wymienione wydatki zostały pokryte z ofiar: zbieranych na tacę, zbieranych podczas comiesięcznej zbiórki na cele inwestycyjne, zebranych podczas kolędy i indywidualnych ofiar darczyńców. Przy czym trzeba nadmienić, że ofiary zebrane po kolędzie praktycznie w całości zostały wydane na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, oraz Parafia jeszcze spłaca koszty wykonanych prac. Wydatki zostały wymienione w sposób ogólny, ponieważ trudno w krótkiej formie wszystkie wyszczególnić.

Serdecznie wszystkim dziękuję za hojność, za każdą ofiarę złożoną na cele parafialne. Proszę również o wszelkie pomysły, sugestie, pozwalające na jak najlepsze wykorzystanie środków, którymi dysponuje Parafia. Szczególnie proszę o pomysły pomagające w zorganizowaniu środków finansowych potrzebnych do przeprowadzenia koniecznych remontów, m.in. dolnego kościoła.
Bóg zapłać.

ks. RobertNawiedzenie Rodzin Parafii
09.09.2014 07:24:54

8 -go września w Święto Narodzenia NMP Mszą św. o godz 18:00 rozpoczęliśmy Nawiedzenie Rodzin naszej parafii przez kopię obrazu MB Jasnogórskiej. Nawiedzenie każdej rodziny trwa dobę, od godz. 19:00.


34 WAPM
15.08.2014 07:00:00

Na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem MB zakończyła się 34 Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. W grupie Amarantowej uczestniczył na pielgrzymim szlaku, niosąc intencje złożone w naszej parafii z modlitwą dziękczynną za Misję i Nawiedzenie Obrazu MB, nasz proboszcz ks. Robert.


Mały obraz MB
29.06.2014 20:13:58

Dziękujemy Dobremu Bogu za święty czas Misji i nawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej. W modlitwie prośmy o obfite i trwałe owoce nawiedzenia.
Takim owocem będzie nawiedzenie rodzin naszej parafii przez mały obraz MB, które rozpocznie się po wakacjach 8 września.
Dla upamiętnienia nawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej chcemy wykonać witraż w oknie kaplicy MB Ostrobramskiej. Ofiary na ten cel będziemy zbierać do puszek przez całe wakacje.Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej
23.06.2014 01:03:10

ODNOWIĆ ŚLUBY NASZE CHCEMY pod takim hasłem przeżywaliśmy w dniach 24 - 25 czerwca Uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Mszy Św. powitania rozpoczynającej nawiedzenie przewodniczył ks. bp. Józef Górzyński. Podczas całej 24 godzinnej uroczystości odnowiliśmy Jasnogórskie Śluby Narodu, modliliśmy się pamiętając o wdzięczności za zmarłych. Pasterce w intencji powołań z naszej parafii, przewodniczył o. Jacek Gołębieski, a homilię wygłosił ks. Robert Karolak. ( obaj pochodzący z naszej Parafii). Podczas czuwania modlitewnego, które prowadziły grupy parafialne, nie zabrakło rozważań Pisma Świętego i kolejnych części Różańca, śpiewu, oraz adoracji Obrazu w ciszy. Program zawierał Msze św. z nauką, dla chorych i osób starszych, dla rodziców z małymi dziećmi i matek w stanie błogosławionym, dla uczniów szkół nr. 1 i 7 na zakończenie Roku szkolnego. Uroczystą Mszą Św. dziękczynną z Aktem Zawierzenia Parafii MB, podziękowaliśmy za nawiedzenie, żegnając i wyprowadzając Obraz ze świątyni.

Gorące słowa podziękowania przesyłamy O. Krzysztofowi który wspierał nas podczas całej uroczystości.


Misja Święta
23.06.2014 00:00:07

W niedzielę 22 czerwca uczestnicząc w poświęceniu i postawieniu Krzyża misyjnego zakończyliśmy trwającą od soboty 14 czerwca Misje Parafialną. Na zakończenie Misji Ojcowie Wiesław Zielonka i Krzysztof Ziętkowski Misjonarze Oblaci NMP udzielili zgromadzonym Misyjnego błogosławieństwa. Był to święty czas naszego nawracania się, pogłębiania naszej więzi z Bogiem, przemiany życia i odbudowywania Miłości z bliźnimi, oraz nasze przygotowanie do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Koniec Misji uświetnił koncert parafialnego chóru Deesis.

Z serca dziękujemy Ojcom Wiesławowi i Krzysztofowi za trud głoszenia Słowa Bożego, posługę sakramentalną i piękne świadectwo wiary i modlitwy. Szczęść Boże.
List Misjonarzy
14.06.2014 20:30:09

Drodzy Parafianie

Przed 27 laty św. Jan Paweł II wołał: "Nie bójcie się otworzyć drzwi Chrystusowi .... On jeden wie, co jest w sercu człowieka." i woła nadal, chociaż przekroczył już próg nadziei.

Misja św. Powinna stać się dla całej rodziny parafialnej czasem pogłębionej refleksji i modlitwy przed peregrynacją obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Niech pomoże nam ona uradować się darem wiary i na nowo odkryć ten skarb Bożego życia, niech wzmocni naszą nadzieję i rozpali gasnącą miłość. W życiu niejednego mieszkańca naszej parafii, w umysłach, sercach i sumieniach nagromadziło się wiele trudnych doświadczeń, które zamykają nasze serca przed Chrystusem, przed ofiarowaniem przebaczenia i wyciągnięcia ręki do zgody. Tymczasem On tak nas umiłował, podzielił się z nami istnieniem, poszedł za człowiekiem, który musiał opuścić raj i jest ciągle po stronie człowieka i naszych codziennych ludzkich spraw. On sam nas zapewnia ''Choćby ojciec twój i matka twoja cię opuścili, to Ja, twój Bóg, nigdy o tobie nie zapomnę". Naszą tygodniową Misję św. Rozpoczniemy w sobotę 14 czerwca, a zakończymy w niedzielę 22 czerwca 2014 r. Poprowadzą ją Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Drodzy Rodzice ! Stwórzcie w domu klimat sprzyjający uczestnictwu wszystkich domowników w tym szczególnym wydarzeniu. Pomóżcie zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Drodzy Małżonkowie ! Nie bójcie się dzielić ze sobą darem wiary. Droga młodzieży ! Św. Jan Paweł II pokładał w was tyle nadziei, bo jesteście Kościołem XXI wieku. Wy zawsze szukaliście prawdziwych mistrzów życia. Wy jesteście młodością i przyszłością kościoła także i Waszej parafii. Drogie Dzieci ! Jezus czeka na was, aby wam błogosławić i uczyć, jak być Jego przyjaciółmi. Drodzy Chorzy, Cierpiący i Najstarsi Parafianie! Wy zawsze jesteście bardzo potrzebni, a szczególnie teraz i w czasie Misji św., swoją modlitwą połączoną z ofiarą cierpienia, słabości i samotności możecie otworzyć dla Jezusa tak wiele ludzkich serc.

Nie zamykajcie serc, zbawienia nadszedł czas, gdy Chrystus puka w drzwi może ostatni raz.

Szczęść Wam Boże!
Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Siedlec.


Pierwsi szafarze u Św. Edwarda
14.06.2014 20:01:34

W sobotę 14 czerwca o godz. 19:00 w obecności Obrazu Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, odbyła się uroczysta promocja nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Promocji kandydatom, udzielił podczas Mszy św. Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Nasza parafia wzbogaciła się o dwóch pierwszych szafarzy którymi są: p. Andrzej Szczepaniak i p. Leszek Makowski.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
08.06.2014 19:02:51

W niedzielę 8 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, poprzedzoną Mszą św. czuwania odprawioną w Wigilię przed Zesłaniem Ducha Św. o godz. 23:00.


stare wiadomości

..