Parafialny Zespół Caritas
12.11.2014 00:00:35

Parafialny Zespół Caritas rozpoczął stały dyżur w czwartki w godz. 16-17, w pomieszczeniu kancelarii parafialnej. W czasie dyżuru mogą się zgłaszać osoby potrzebujące, jak też osoby mogące świadczyć pomoc. Zachęcamy również do kontaktu poprzez parafialną stronę internetową - podstrona: Parafialny Zespół Caritas.


Święto Niepodległości
11.11.2014 23:47:06

We wtorek 11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Solidarność z tymi, którzy walczyli o naszą wolność, wyraziliśmy modląc się w intencji Ojczyzny na Mszy św. o godz. 18:00.


Nawiedzenie Rodzin Parafii
02.11.2014 20:45:26

Obraz MB Jasnogórskiej zakończył nawiedzenie rodzin z ulicy Podbipięty. We wtorek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencjach tych rodzin. Na tę Mszę zapraszamy także rodziny z ulicy Zagłoby, które po niej zabiorą obraz. Bardzo prosimy żeby mieszkańcy poszczególnych ulic, między sobą ustalali, do kogo ma pójść obraz.

Link: Kolejność ulic


Uroczystość Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych
02.11.2014 20:31:11

W sobotę 1-go listopada obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. zostały odprawione o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Msza o godz. 11:00 była sprawowana za zmarłych zgłoszonych w wypominkach. O godz. 12:00 odbyła się procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach, która wyruszyła od kościoła szpitalnego na Cmentarz Tworkowski.

W niedzielę 2-go listopada przeżywaliśmy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Święto Zmarłych. Msza Św. o godz. 11:00 była sprawowana za zmarłych zgłoszonych w wypominkach. O godz. 17:00 wyruszyła procesja wokół kościoła, z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach, połączona ze zmianą tajemnic różańcowych.


Rocznice śmierci ks. Tadeusza i ks. Zenona
26.10.2014 11:33:29

W środę 29 października uczestniczyliśmy w Mszy św. wieczornej w 11- tą rocznicę śmierci ks. Tadeusza Wocha, poprzedzonej Mszą św. imieninową we wtorek wieczorem. Natomiast w piątek 31 października w Mszy św. wieczornej w 1-wszą rocznicę śmierci ks. Zenona Tomczaka.


Odpust parafialny
13.10.2014 21:10:03

12 października wspominając św. Edwarda Wyznawcę, przeżywaliśmy poprzedzony Duchowym przygotowaniem w piątek i sobotę Odpust parafialny. Święto naszej Parafii, w sposób szczególny, obchodziliśmy uczestnicząc w niedzielnej Sumie Odpustowej o godz. 11:00 której przewodniczył głosząc Słowo Boże ks. Jacek Laskowski, były wikariusz w naszej parafii. Na zakończenie Eucharystii uczestniczyliśmy w procesji wokół kościoła. Po Mszy wspólnie świętowaliśmy przy wspaniałych wypiekach przyniesionych przez naszych parafian. Nie zabrakło kiełbasek i kaszanki z grilla, słodyczy, napoi zimnych i ciepłych oraz gier i zabaw dla dzieci.
Całe obchody zakończyła Msza św. wieczorna sprawowana w poniedziałek 13 października o św. Edwardzie Wyznawcy, po której zostało odprawione ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.


Msza św. dla przedszkolaków
01.10.2014 22:53:05

Dnia 1 października 2014 r. o godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym odprawiono uroczystą Mszę Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku przedszkolnego. Uczestnicy z Przedszkola Miejskiego nr. 2 dziękowali za minione szczęśliwie wakacje i prosili o potrzebne łaski dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz błogosławił wszystkim, którzy stanowią społeczność przedszkolną.


Podziękowanie dla Pana kościelnego
30.09.2014 21:17:16

Z dniem 30 września zakończył pracę w naszej parafii pan Władysław Deja dotychczasowy kościelny. Za 14 lat poświęconych parafii podziękowania, na Mszy św. w Niedzielę 28 września o godz. 11:00 złożyli ks. Proboszcz, ks. Mariusz, oraz w imieniu parafian przedstawiciele wszystkich grup parafialnych. Nie zabrakło szczerych, serdecznych słów podziękowania, kwiatów, oklasków, oraz drobnych prezentów.Niedziela 28 września 2014 r.
28.09.2014 09:39:02

Dzień modlitw w intencji
III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

MODLITWA DO ŚW. RODZINY W INTENCJI SYNODU (papież Franciszek)

Jezu, Maryjo i Józefie
w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
Święta Rodzino z Nazaretu,
oby przyszły Synod Biskupów
mógł przywrócić wszystkim świadomość
sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,
jej piękna w Bożym zamyśle.

Jezu, Maryjo i Józefie
Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.


Słowo ks. Proboszcza na Nawiedzenie Rodzin
14.09.2014 22:08:08

W dniach 24 - 25 czerwca 2014 r. gościliśmy w naszej Parafii Obraz MB Jasnogórskiej peregrynujący po parafiach Archidjecezji Warszawskiej, w ramach II etapu Nawiedzenia wszystkich parafii w Polsce.
Nawiedzenie poprzedziło przygotowanie, przez Dziesięciomiesięczną Nowennę, w której modliliśmy się każdego 25-tego dnia miesiąca, począwszy od września 2013 r., oraz przez Misję parafialną, która odbyła się w dniach 14 - 22 czerwca 2014 r.
Dokonało się to w czasie 30 - lecia istnienia Parafii św. Edwarda erygowanej 1-go czerwca 1984 r. i 25 - lecia wmurowania kamienia węgielnego naszej świątyni które nastąpiło 22-go czerwca 1989 r.
Nawiedzenie Rodzin jest podjęciem duchowej kontynuacji obecności Matki Bożej w naszej Parafii, przeżyciem i pogłębieniem treści wtedy nam przekazanych, oraz wielkim dziękczynieniem za otrzymane łaski i naszą Wspólnotę parafialną. Jest również wezwaniem i próbą podjęcia na nowo zobowiązań Jasnogórskich Ślubów Narodu, w naszym życiu indywidualnym, rodzinnym i parafialnym.
Modlę się o to i pragnę by czas nawiedzenia naszych Rodzin zaowocował ożywieniem wiary, pogłębieniem pobożności, umocnieniem miłości w rodzinach i duchowym odnawianiem całej Parafii.

Z darem modlitwy i błogosławieństwa.
proboszcz ks. RobertPodsumowanie przez ks. Proboszcza działań ostatniego roku
13.09.2014 19:52:03

Obok działań duszpasterski, które tu pominę, w ciągu pierwszego roku mojej pracy w Parafii św. Edwarda zostało wykonane:

na plebanii
- remont kapitalny mieszkania proboszcza (po ok. 24 latach)
- wymiana częściowa instalacji wody zimnej i ciepłej, co doprowadziło wodę ciepłą do pomieszczeń wykorzystywanych przez Świetlicę Środowiskową dla dzieci
- wymiana częściowa instalacji elektrycznej (m.in. tablic)
- zakupienie niezbędnych sprzętów (krzeseł do jadalni, zastawy, sztućców itp.)

w kościele
- pomalowanie w całości wnętrza kościoła
- prace uszczelniające, mające na celu zmniejszenie strat ciepła
- montaż drugiego okna w świetliku nad prezbiterium w celu uszczelnienia
- montaż drugich drzwi z chóru na wieżę w celu uszczelnienia
- wymiana oświetlenia obrazów: MB, św. Edwarda, Jezusa Miłosiernego i o. Pio, na oświetlenie LED-owe zmniejszające pobór prądu
- podwyższenie ołtarza głównego
- nowe sprzęty liturgiczne i działania upiękniające liturgię i świątynię (m.in. pranie chorągwi)
- wymiana mikrofonu ołtarzowego

teren kościelny
- prace ogrodnicze, pielęgnacyjne
- prace pielęgnacyjne wokół grobu ks. Tadeusza Wocha
- naprawa dachu nad garażami

inne wydatki
- wypłaty na rzecz pracowników
- opłaty: prąd, gaz, podatki itp.

Wyżej wymienione wydatki zostały pokryte z ofiar: zbieranych na tacę, zbieranych podczas comiesięcznej zbiórki na cele inwestycyjne, zebranych podczas kolędy i indywidualnych ofiar darczyńców. Przy czym trzeba nadmienić, że ofiary zebrane po kolędzie praktycznie w całości zostały wydane na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, oraz Parafia jeszcze spłaca koszty wykonanych prac. Wydatki zostały wymienione w sposób ogólny, ponieważ trudno w krótkiej formie wszystkie wyszczególnić.

Serdecznie wszystkim dziękuję za hojność, za każdą ofiarę złożoną na cele parafialne. Proszę również o wszelkie pomysły, sugestie, pozwalające na jak najlepsze wykorzystanie środków, którymi dysponuje Parafia. Szczególnie proszę o pomysły pomagające w zorganizowaniu środków finansowych potrzebnych do przeprowadzenia koniecznych remontów, m.in. dolnego kościoła.
Bóg zapłać.

ks. RobertNawiedzenie Rodzin Parafii
09.09.2014 07:24:54

8 -go września w Święto Narodzenia NMP Mszą św. o godz 18:00 rozpoczęliśmy Nawiedzenie Rodzin naszej parafii przez kopię obrazu MB Jasnogórskiej. Nawiedzenie każdej rodziny trwa dobę, od godz. 19:00.


34 WAPM
15.08.2014 07:00:00

Na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem MB zakończyła się 34 Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. W grupie Amarantowej uczestniczył na pielgrzymim szlaku, niosąc intencje złożone w naszej parafii z modlitwą dziękczynną za Misję i Nawiedzenie Obrazu MB, nasz proboszcz ks. Robert.


Mały obraz MB
29.06.2014 20:13:58

Dziękujemy Dobremu Bogu za święty czas Misji i nawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej. W modlitwie prośmy o obfite i trwałe owoce nawiedzenia.
Takim owocem będzie nawiedzenie rodzin naszej parafii przez mały obraz MB, które rozpocznie się po wakacjach 8 września.
Dla upamiętnienia nawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej chcemy wykonać witraż w oknie kaplicy MB Ostrobramskiej. Ofiary na ten cel będziemy zbierać do puszek przez całe wakacje.Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej
23.06.2014 01:03:10

ODNOWIĆ ŚLUBY NASZE CHCEMY pod takim hasłem przeżywaliśmy w dniach 24 - 25 czerwca Uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Mszy Św. powitania rozpoczynającej nawiedzenie przewodniczył ks. bp. Józef Górzyński. Podczas całej 24 godzinnej uroczystości odnowiliśmy Jasnogórskie Śluby Narodu, modliliśmy się pamiętając o wdzięczności za zmarłych. Pasterce w intencji powołań z naszej parafii, przewodniczył o. Jacek Gołębieski, a homilię wygłosił ks. Robert Karolak. ( obaj pochodzący z naszej Parafii). Podczas czuwania modlitewnego, które prowadziły grupy parafialne, nie zabrakło rozważań Pisma Świętego i kolejnych części Różańca, śpiewu, oraz adoracji Obrazu w ciszy. Program zawierał Msze św. z nauką, dla chorych i osób starszych, dla rodziców z małymi dziećmi i matek w stanie błogosławionym, dla uczniów szkół nr. 1 i 7 na zakończenie Roku szkolnego. Uroczystą Mszą Św. dziękczynną z Aktem Zawierzenia Parafii MB, podziękowaliśmy za nawiedzenie, żegnając i wyprowadzając Obraz ze świątyni.

Gorące słowa podziękowania przesyłamy O. Krzysztofowi który wspierał nas podczas całej uroczystości.


stare wiadomości

..