Ewangelizacja Miasta
13.04.2015 07:02:01

Po raz pierwszy w Pruszkowie będzie miała miejsce Ewangelizacja Miasta. Zespół ewangelizacyjny składający się z przedstawicieli wspólnot działających w parafiach pruszkowskich zaprasza do "Parku Sokoła", oficjalna nazwa "Park Kościuszki", dnia 26 kwietnia w niedzielę w godz. od 15:00 do 17:00, na ewangelizację w ramach której oprócz wspólnej modlitwy i śpiewu, będzie można porozmawiać na wszelkie tematy związane z wiarą z osobami świeckimi jak również z kapłanami.
Wcześniej tj. w niedzielę 19 kwietnia w tym samym miejscu i tych samych godzinach, ewangelizować będą Wspólnoty Neokatechumenalne, w tym również Wspólnota z naszej Parafii.


Święto Miłosierdzia Bożego
12.04.2015 10:32:37

12 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 mieliśmy okazje uczestniczyć w Koronce do Miłosierdzia Bożego, a po niej w dodatkowej niedzielnej Mszy św.. „Caritas dla rodziny” – pod takim hasłem będzie przebiegać 71. Tydzień Miłosierdzia rozpoczęty w tym dniu.


Rocznica śmierci ks.Romana
10.04.2015 20:16:36

W piątek 10 kwietnia przypadła 5 rocznica katastrofy Smoleńskiej, w której zginął Śp. ks. Roman Indrzejczyk, wieloletni duszpasterz Kaplicy przyszpitalnej szpitala Tworkowskiego, działający na rzecz powstania i kładący podwaliny pod istnienie naszej parafii. O godz. 18:00 odprawiona została Msza św. w Jego intencji.


Nawiedzenie rodzin
07.04.2015 19:10:29

Obraz MB Jasnogórskiej zakończył nawiedzenie rodzin z ulicy Pęcickiej. We wtorek 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 18:00 mieszkańcy ulic Dalekiej, Górskiej i Orchidei, zabrali obraz nawiedzenia do swych domów.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
05.04.2015 10:04:07

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest przeżyciem zbawczego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. On daje nam nowe życie. Świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania jest rozciągnięte na osiem dni, tzn. oktawę. W piątek w oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Dziś rozpoczęliśmy Okres Wielkanocny, w którym powinniśmy przyjąć Komunię św., jak mówi przykazanie kościelne.

Życzymy wszystkim naszym parafianom, oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę parafialną, radosnego przeżycia świąt wielkanocnych w gronie rodzinnym, oraz doświadczenia Miłości Miłosiernej płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa, obfitości łask i błogosławieństwa Bożego, każdego dnia.


Triduum Paschalne
05.04.2015 09:15:49

W Wielki Czwartek rozpoczęliśmy przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego, czasu wspomnienia i przeżycia przez nas Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msza Wieczerzy Pańskiej, będąca świętowaniem ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, została odprawiona w czwartek o godz. 18. Adoracja Najświętszego sakramentu w ciemnicy trwała do godz. 21 w czwartek i od 8 rano w piątek. Liturgia Męki Pańskiej, będąca celebrowaniem męki i śmierci Pana Jezusa, była sprawowana w piątek o godz. 18. Adoracja Najświętszego sakramentu przy grobie trwała do godz. 21 w piątek i od 8 rano w sobotę. W piątek mieliśmy okazję uczestniczyć w Koronce do Miłosierdzia Bożego, a następnie w Drodze Krzyżowej w godzinie śmierci Pana Jezusa. W sobotę nie sprawowano żadnej liturgii, gdyż Pan Jezus spoczywał w grobie, w tym dniu zostały tradycyjnie poświęcone pokarmy na stół wielkanocny. Należąca już do Niedzieli Wielkanocnej Wigilia Paschalna będąca celebracją Zmartwychwstania Pana Jezusa, sprawowana była w sobotę o godz. 20. Procesja rezurekcyjna, którą ogłosiliśmy światu, że Jezus zmartwychwstał, odbyła się w niedzielę o godz. 6.00. Po procesji była sprawowana pierwsza Msza św.

Galeria:
 • Msza Wieczerzy Pańskiej
 • Liturgia Męki Pańskiej
 • Wigilia Paschalna
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


  Niedziela Męki Pańskiej
  29.03.2015 09:58:37

  Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, który zakończymy przeżywając Święte Triduum Paschalne, czas wspomnienia i przeżycia przez nas Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Przed każdą Mszą św. odbył się obrzęd poświęcenia palm wielkanocnych, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami jest upamiętnieniem wydarzenia sprzed wieków, oraz naszym kroczeniem wraz z Chrystusem ku ofierze, którą dzisiaj jest Msza św. i przypomnieniem że droga do Ojca, prowadzi zawsze przez krzyż.


  Droga Krzyżowa
  28.03.2015 07:57:01

  W piątek 27 marca po Mszy wieczornej mieliśmy okazję uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej podczas którego przeszliśmy ulicami naszej Parafii. Rozważania przygotowała i poprowadziła Grupa Czwartkowa.

  Za wspólną modlitwę (pomimo niepewnej pogody) składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników.

 • Galeria


  Nawiedzenie rodzin
  15.03.2015 22:29:24

  Obraz MB Jasnogórskiej zakończył nawiedzenie rodzin z ulicy Krakusa. We wtorek 17 marca o godz. 18:00 będzie odprawiona Msza św. w intencjach tych rodzin. Na tę Mszę zapraszamy także rodziny z ulicy Pęcickiej, które po niej zabiorą obraz do swych domów. Przypominamy, że kolejność i listę chętnych rodzin do przyjęcia obrazu ustalają sami mieszkańcy poszczególnych ulic, oraz że czas nawiedzenia każdej rodziny trwa całą dobę od godz. 19:00 do godz. 19:00.


  Wielkopostne Dni Skupienia
  14.03.2015 22:20:12

  Z racji renowacji Misji którą będziemy przezywać na przełomie maja i czerwca, w Wielkim Poście nie będzie Rekolekcji Wielkopostnych. Mieliśmy jednak okazję do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach, oraz skorzystać z Sakramentu pokuty i pojednania podczas Wielkopostnych Dni Skupienia i Pojednania z Bogiem, które przeżywaliśmy w piątek oraz sobotę 13 i 14 marca, wysłuchując Słowa Bożego głoszonego przez o. Krzysztofa Ziętkowskiego Oblata Maryi.


  Wielki Post
  19.02.2015 18:07:07

  Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czyli czasu 40-dniowego przygotowania paschalnego, do Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane były o godz: 7:30, 9:30, 18:00 i 19:30. W czasie trwania Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17:30 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla młodzieży i dorosłych. W niedziele o godz. 17:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału, oraz do podejmowania postanowień wielkopostnych.


  Wizyta duszpasterska
  15.02.2015 16:43:54

  W zeszłym tygodniu zakończyła się Wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie i złożone ofiary na ogrzewanie i cele inwestycyjne.


  Święto Ofiarowania Pańskiego
  02.02.2015 07:11:40

  W poniedziałek 2 lutego, obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce jest ono nazywane Matki Bożej Gromnicznej, ponieważ w tym dniu na Mszach św. księża święcą gromnice. Był to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. zostały odprawione o godz. 7:30 i 18:00. Po Mszy wieczornej rodziny z ul. Kaczanowskiego, zabrały obraz MB Jasnogórskiej, który zakończył nawiedzenie rodzin z ulic Zecerskiej i Lotników. Msza św. w intencjach rodzin z ul. Zecerskiej i Lotników zostanie odprawiona 12 lutego o godz. 18:00.


  Kurs Alfa
  01.02.2015 22:27:54

  W niedzielę 1 lutego po Mszy św. o godz. 12:30 rozpoczął się Kurs Alfa. Jest to dziesięć spotkań pomagających ożywić naszą wiarę. Spotkania, z wyjątkiem tego pierwszego, odbywać się będą w kolejne środy o godz. 19:00 w sali nad zakrystią. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św..


  Gość z Madagaskaru
  25.01.2015 20:46:15

  W niedzielę 25 stycznia gościliśmy o. Jerzego Wilka Kamilianina, który na wszystkich Mszach św. głosił Słowo Boże. Po Eucharystiach można było nabyć książkę napisaną przez Marie-Christine Brocherieux pod tytułem "15 dni ze Św. Kamilem de Lellis" w tłumaczeniu o. Jerzego, wraz z jego autografem. Nasz gość rozprowadzał również płyty CD "Głos serca" z pieśniami grupy liturgicznej Kamilton z Fianarantsoa na Madagaskarze, gdzie o. Kamilianie posługują. Ofiary złożone za książki i płyty wspomogą działalność Zakonu Kamilianów.


  stare wiadomości

 • ..