Intencje mszalne
16.08.2014 07:24:54

Są wolne intencje mszalne w sierpniu, zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.


34 WAPM
15.08.2014 07:00:00

Na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem MB zakończyła się 34 Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. W grupie Amarantowej uczestniczył na pielgrzymim szlaku, niosąc intencje złożone w naszej parafii z modlitwą dziękczynną za Misję i Nawiedzenie Obrazu MB, nasz proboszcz ks. Robert.


Mały obraz MB
29.06.2014 20:13:58

Dziękujemy Dobremu Bogu za święty czas Misji i nawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej. W modlitwie prośmy o obfite i trwałe owoce nawiedzenia.
Takim owocem będzie nawiedzenie rodzin naszej parafii przez mały obraz MB, które rozpocznie się po wakacjach 8 września.
Dla upamiętnienia nawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej chcemy wykonać witraż w oknie kaplicy MB Ostrobramskiej. Ofiary na ten cel będziemy zbierać do puszek przez całe wakacje.Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej
23.06.2014 01:03:10

ODNOWIĆ ŚLUBY NASZE CHCEMY pod takim hasłem przeżywaliśmy w dniach 24 - 25 czerwca Uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Mszy Św. powitania rozpoczynającej nawiedzenie przewodniczył ks. bp. Józef Górzyński. Podczas całej 24 godzinnej uroczystości odnowiliśmy Jasnogórskie Śluby Narodu, modliliśmy się pamiętając o wdzięczności za zmarłych. Pasterce w intencji powołań z naszej parafii, przewodniczył o. Jacek Gołębieski, a homilię wygłosił ks. Robert Karolak. ( obaj pochodzący z naszej Parafii). Podczas czuwania modlitewnego, które prowadziły grupy parafialne, nie zabrakło rozważań Pisma Świętego i kolejnych części Różańca, śpiewu, oraz adoracji Obrazu w ciszy. Program zawierał Msze św. z nauką, dla chorych i osób starszych, dla rodziców z małymi dziećmi i matek w stanie błogosławionym, dla uczniów szkół nr. 1 i 7 na zakończenie Roku szkolnego. Uroczystą Mszą Św. dziękczynną z Aktem Zawierzenia Parafii MB, podziękowaliśmy za nawiedzenie, żegnając i wyprowadzając Obraz ze świątyni.

Gorące słowa podziękowania przesyłamy O. Krzysztofowi który wspierał nas podczas całej uroczystości.


Misja Święta
23.06.2014 00:00:07

W niedzielę 22 czerwca uczestnicząc w poświęceniu i postawieniu Krzyża misyjnego zakończyliśmy trwającą od soboty 14 czerwca Misje Parafialną. Na zakończenie Misji Ojcowie Wiesław Zielonka i Krzysztof Ziętkowski Misjonarze Oblaci NMP udzielili zgromadzonym Misyjnego błogosławieństwa. Był to święty czas naszego nawracania się, pogłębiania naszej więzi z Bogiem, przemiany życia i odbudowywania Miłości z bliźnimi, oraz nasze przygotowanie do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Koniec Misji uświetnił koncert parafialnego chóru Deesis.

Z serca dziękujemy Ojcom Wiesławowi i Krzysztofowi za trud głoszenia Słowa Bożego, posługę sakramentalną i piękne świadectwo wiary i modlitwy. Szczęść Boże.
List Misjonarzy
14.06.2014 20:30:09

Drodzy Parafianie

Przed 27 laty św. Jan Paweł II wołał: "Nie bójcie się otworzyć drzwi Chrystusowi .... On jeden wie, co jest w sercu człowieka." i woła nadal, chociaż przekroczył już próg nadziei.

Misja św. Powinna stać się dla całej rodziny parafialnej czasem pogłębionej refleksji i modlitwy przed peregrynacją obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Niech pomoże nam ona uradować się darem wiary i na nowo odkryć ten skarb Bożego życia, niech wzmocni naszą nadzieję i rozpali gasnącą miłość. W życiu niejednego mieszkańca naszej parafii, w umysłach, sercach i sumieniach nagromadziło się wiele trudnych doświadczeń, które zamykają nasze serca przed Chrystusem, przed ofiarowaniem przebaczenia i wyciągnięcia ręki do zgody. Tymczasem On tak nas umiłował, podzielił się z nami istnieniem, poszedł za człowiekiem, który musiał opuścić raj i jest ciągle po stronie człowieka i naszych codziennych ludzkich spraw. On sam nas zapewnia ''Choćby ojciec twój i matka twoja cię opuścili, to Ja, twój Bóg, nigdy o tobie nie zapomnę". Naszą tygodniową Misję św. Rozpoczniemy w sobotę 14 czerwca, a zakończymy w niedzielę 22 czerwca 2014 r. Poprowadzą ją Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Drodzy Rodzice ! Stwórzcie w domu klimat sprzyjający uczestnictwu wszystkich domowników w tym szczególnym wydarzeniu. Pomóżcie zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Drodzy Małżonkowie ! Nie bójcie się dzielić ze sobą darem wiary. Droga młodzieży ! Św. Jan Paweł II pokładał w was tyle nadziei, bo jesteście Kościołem XXI wieku. Wy zawsze szukaliście prawdziwych mistrzów życia. Wy jesteście młodością i przyszłością kościoła także i Waszej parafii. Drogie Dzieci ! Jezus czeka na was, aby wam błogosławić i uczyć, jak być Jego przyjaciółmi. Drodzy Chorzy, Cierpiący i Najstarsi Parafianie! Wy zawsze jesteście bardzo potrzebni, a szczególnie teraz i w czasie Misji św., swoją modlitwą połączoną z ofiarą cierpienia, słabości i samotności możecie otworzyć dla Jezusa tak wiele ludzkich serc.

Nie zamykajcie serc, zbawienia nadszedł czas, gdy Chrystus puka w drzwi może ostatni raz.

Szczęść Wam Boże!
Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Siedlec.


Pierwsi szafarze u Św. Edwarda
14.06.2014 20:01:34

W sobotę 14 czerwca o godz. 19:00 w obecności Obrazu Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, odbyła się uroczysta promocja nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Promocji kandydatom, udzielił podczas Mszy św. Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Nasza parafia wzbogaciła się o dwóch pierwszych szafarzy którymi są: p. Andrzej Szczepaniak i p. Leszek Makowski.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
08.06.2014 19:02:51

W niedzielę 8 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, poprzedzoną Mszą św. czuwania odprawioną w Wigilię przed Zesłaniem Ducha Św. o godz. 23:00.


30 rocznica naszej Parafii
01.06.2014 09:20:00

1 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Święto Dziękczynienia, była to również rocznica powstania naszej Parafii. 30 lat temu ks. Prymas kard Józef Glemp 1 czerwca 1984 r. erygował naszą Parafię, ustanawiając pierwszym Proboszczem Parafii ks. Tadeusza Wocha. Na wszystkich Mszach św. rozdawane były pamiątkowe rocznicowe obrazki. Z racji Dnia Dziecka na zakończenie Mszy św. wszystkie dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo oraz słodki upominek.

Dziękujemy Bogu za 30 lat istnienia naszej Parafii, za każde dobro, które się dokonało, za każdą osobę i za wszystkie łaski, jakich Bóg udzielił. Świętowanie tego jubileuszu połączymy z nawiedzeniem Obrazu MB Jasnogórskiej.I - Komunia św. / Rocznica I - Komunii św.
18.05.2014 22:01:53

W niedzielę 11 maja na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy uroczystość
I-Komunii św. w tym dniu sakrament eucharystii przyjęło 55 dzieci z naszej parafii.

18 maja na Mszy o godz. 11.00 przeżywaliśmy uroczystość Rocznicy I-Komunii św.


Uroczystość NMP Królowej Polski
29.04.2014 01:13:55

W sobotę 3 maja przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.


Święto Miłosierdzia Bożego
27.04.2014 08:43:06

W niedzielę 27 kwietnia przeżywaliśmy Święto Miłosierdzia Bożego kończące Oktawę Wielkanocy. Po każdej Mszy św. i w trakcie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 nastąpiło przekazanie "Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia". W ten sposób mogliśmy doświadczyć blasku Bożego Miłosierdzia, w którym "świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście",łącząc się symbolicznie z uroczystościami kanonizacyjnymi w Watykanie.


Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania
24.04.2014 00:43:27

Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego będącą przeżyciem zbawczego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, rozpoczęliśmy świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania, które jest rozciągnięte na osiem dni, tzn. oktawę. W piątek w oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Okresie Wielkanocnym, powinniśmy przyjąć Komunię św., jak mówi przykazanie kościelne.


Zmartwychwstał Pan, Alleluja !
20.04.2014 09:37:36

Błogosławionych, pięknych, radosnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny i bliskich, w pokoju i miłości. Doświadczenia obdarzonej tyloma błogosławieństwami i łaskami, wielkiej miłości miłosiernej Boga. Niech Zmartwychwstały Chrystus prowadzi, będzie radością i siłą, oraz umacnia nadzieję.


Triduum Paschalne
14.04.2014 23:50:09

Wieczorem w Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, czas wspomnienia i przeżycia przez nas Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Na Mszę Wieczerzy Pańskiej, która jest świętowaniem ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, zapraszamy o godz. 18:00, po niej adoracja Najświętszego sakramentu w ciemnicy do 21:00.

W piątek o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, czyli celebrowanie męki i śmierci Pana Jezusa, po niej adoracja Najświętszego sakramentu przy grobie do 21:00. Wcześniej w godzinie śmierci Pana Jezusa o 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę nie sprawuje się żadnej liturgii, ponieważ Pan Jezus spoczywał w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w tym dniu w godz.: 9:00 - 15:00.

Na Wigilię paschalną, która jest celebracją Zmartwychwstania Pana Jezusa i należy już do Niedzieli Wielkanocnej, zapraszamy w sobotę o godz. 20:00.
W procesję rezurekcyjną, ogłaszającą światu, że Jezus zmartwychwstał, wyruszymy w niedzielę o godz. 6:00, po niej będzie sprawowana Msza św.

Zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu, w ciągu dnia w ciemnicy i przy grobie w piątek i sobotę.

stare wiadomości

..