Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
04.12.2016 20:37:25

W niedzielę 4 grudnia obchodziliśmy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w tym dniu gościliśmy ks. Marka Kołodziejskiego, pracującego w Kaliningradzie, który głosił nam Słowo Boże i w ramach tej pomocy zbierał ofiary na posługę duszpasterską.

Głosząc Homilię Ks. Marek wspomniał, że zawsze ciągnęło go do pracy misyjnej. Już kiedy pełnił posługę w Pruszkowie podczas rozmowy o tym z kard. Józefem Glempem, ks. Prymas powiedział mu, że jego Misje na razie są w naszej Diecezji. Ks. Marek w sercu jednak patrzył nieco dalej, a od pewnego czasu na Wschód. Kiedy w ostatnim czasie jeden ze znajomych mu księży powiedział, że potrzebują księży na Wschodzie, bez zastanawiania odpowiedział o swej gotowości do posługi. Marzenie byłego wikariusza naszej parafii spełniło się gdy otrzymał dekret, w którym kard. Kazimierz Nycz skierował go do pracy duszpasterskiej w Kaliningradzie, należącym do archidiecezji moskiewskiej. Jak stwierdził, w jego kapłaństwie był to krok naprzód, dający dalszy rozwój i dopełnienie życia kapłańskiego. Według niego każdy ksiądz musi być trochę misjonarzem, gotowym pójść tam, gdzie są ludzie głodni wiary. Ks. Marek, choć nie kończył seminarium misyjnego, a 17 lat swojego kapłaństwa spędził w podwarszawskich i warszawskich parafiach: w Milanówku, w Pruszkowie, w Błoniu, w Mogielnicy, na Mokotowie i w Wólce Węglowej, czuł się przygotowany i był zadowolony, że wyrusza na Misje w czasie trwania Roku Miłosierdzia. Wspominał, że Apostołowie też pewnie nie czuli się gotowi, a jednak poszli pełni miłości i wiary, ufając Panu, wiec on też nie mając nic przyjął posługę wiedząc, że pomimo jego niedoskonałości, bardziej potrzeba jest tam gdzie idzie serca, aniżeli perfekcyjnego rosyjskiego.

Pamiętajmy o ks. Marku i Kościele na Wschodzie w codziennej modlitwie.


Zaproszenie na Katechezy
04.12.2016 00:45:32

Jeszcze raz zapraszamy Was i Wasze rodziny na katechezy dla dorosłych i młodzieży.

W najbliższą niedzielę jest katecheza po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00.
W następnym tygodniu ostatnie 2 katechezy we wtorek i czwartek o godz. 20.00.

Święty Paweł pisze, że wiara rodzi się ze słuchania, dlatego zachęcamy, aby przyjść i posłuchać!

Niezależnie od tego, czy byliście już na jakiejś katechezie, albo nie udało Wam się dotrzeć - zapraszamy! Naprawdę warto - polecamy!


Grupa Neokatechumenalna.


Adwent
29.11.2016 21:30:45

W niedzielę 27 listopada rozpoczęliśmy okres Adwentu, czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W dni powszednie Adwentu zapraszamy o godz. 7:00 na Roraty. Dzieci uczestniczące w Roratach zachęcamy do uzupełniania kalendarza Adwentowego poświęconego Matce Bożej Jasnogórskiej. Już są do nabycia pod chórem, po wszystkich niedzielnych Mszach św. świece Wigilijnej pomocy dzieciom Caritas, oraz opłatki na stół Wigilijny.
Od niedzieli 4 grudnia rozpoczniemy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości na paczki świąteczne dla ubogich rodzin.


Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
20.11.2016 21:44:04

W niedzielę 20 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na wszystkich Mszach św. dokonano Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który został poprzedzony Nowenną odprawianą podczas wieczornych Mszy św..Pielgrzymka do Łagiewnik
20.11.2016 06:31:07

W sobotę 19 listopada podczas uroczystego zakończenia obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, został dokonany Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, w którym wśród tłumu wiernych, uczestniczyła pielgrzymka z naszej Parafii zorganizowana przez Grupę Czwartkową pod przewodnictwem ks. Tomasza.
Pielgrzymka rozpoczęła się od nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej, następnie pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, a po Eucharystii w proklamowaniu Jubileuszowego Aktu przed panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Kolejnym punktem pielgrzymki było nawiedzenie Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie i indywidualna modlitwa przy Relikwii z krwią Św. Papieża. W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim pielgrzymom za uczestnictwo, jednocześnie informujemy że Msza św. w pielgrzymkowej intencji dziękczynnej, odbędzie się na zakończenie Rekolekcji Adwentowych, we Wtorek 13 grudnia o godz. 19:30.

 • Link-Galeria
 • Link-Pielgrzymka/YouTube


  Odpust Parafialny
  16.10.2016 21:39:03

  W niedzielę 16 października przeżywaliśmy Odpust parafialny, poprzedzony trwającym od czwartku do soboty Duchowym przygotowaniem. O godz. 11:00 była sprawowana Suma Odpustowa, której przewodniczył, głoszący w tym dniu homilię na wszystkich Mszach św., ks. Janusz Stańczuk, Redaktor Naczelny miesięcznika "Tak Rodzinie", autor książek dla dzieci. Po Sumie miała miejsce wspólna modlitwa do naszego patrona zakończona procesją wokół kościoła, następnie rozpoczął się festyn na terenie przy kościele. Na wszystkich Mszach św. jak i w trakcie festynu, Parafialny Zespół Caritas kwestował, zbierając ofiary na swoją działalność.

  Dziękujemy za wspólną modlitwę i wspólne świętowanie.

 • Link-Odpust 2016/YouTube
 • Link-Galeria


  Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
  19.09.2016 12:26:55

  W niedzielę 25 września, w łączności z XXXII Ogólnopolską Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, w czasie każdej Mszy św. miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Dodatkowo na Eucharystii o godz 12:30 odbyło się błogosławieństwo dzieci którego udzielili im rodzice. W tym dniu gościliśmy ks Krzysztofa ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który na zakończenie głoszonej na wszystkich Mszach św. Homilii zachęcał nas do modlitewnego wsparcia misjonarzy i ich podopiecznych, oraz wsparcia ich działalności misyjnej poprzez nabycie kalendarzy.


  Terminy I-Komunii św.
  18.09.2016 14:41:36

  Uroczystość I-Komunii św. w tym roku szkolnym odbędzie się w niedzielę 14 maja o godz. 11:00 dla uczniów klas A i C, i w niedzielę 21 maja o godz. 11:00 dla uczniów klas B i D.


  Kolejny rok pracy formacyjnej
  12.09.2016 17:47:56

  Rozpoczynamy kolejny rok pracy formacyjnej w naszych Wspólnotach.
  Zapraszamy do włączania się do Wspólnot:
 • Róż Żywego Różańca (różaniec w kościele o 17:30 od poniedziałku do soboty, zmiana tajemnic w pierwszą niedzielę miesiąca po nabożeństwie o godz. 17:00)
 • Grupy Czwartkowej (spotkania w czwartki o godz. 20:00 na plebanii)
 • Odnowy w Duchu Św.(spotkania w piątki o godz. 19:00 sala nad zakrystią)
 • Parafialnego Zespołu Caritas (stały dyżur w każdy 2-gi czwartek miesiąca od 17:00 do 18:00 w sali za plebanią)
 • Chóru (spotkania w poniedziałki i środy o godz. 19:30 w sali za plebanią)
 • Scholi młodzieżowej (przed Mszą św. w niedziele o godz. 18:00)
 • Scholi dziecięcej (przed Mszą św. w niedziele o godz. 12:30, oraz spotkania w soboty o godz. 9:30 w sali za plebanią)
 • Ministrantów i lektorów (spotkania w soboty o godz 17:00 w zakrystii)


  Modlitwa w intencji ożywienia ducha wiary
  11.09.2016 17:46:20

  Od poniedziałku 5 września do soboty 10 września przez cały tydzień, w naszym kościele po wieczornych Mszach św. trwała modlitwa w intencji ożywienia Ducha Wiary w naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wspólnych spotkań modlitewnych, a szczególnie naszym Wspólnotom, które wymiennie prowadziły codzienną modlitwę.


  Rozpoczęcie roku szkolnego
  01.09.2016 20:51:59

  W czwartek 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny, Msze św. zostały odprawione o godz. 9:00 dla kl. I-II ze SP 1 i dzieci ze Szkoły Specjalnej, oraz o godz. 10:00 dla kl. III-VI ze SP 1. W tym dniu przypadała również 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej Msza wieczorna została odprawiona w intencji poległych.


  Nowenna za przyczyną Św. Edwarda
  16.08.2016 07:51:26

  Św. Edward zasłynął z czynienia miłosierdzia, tym bardziej w Roku Miłosierdzia możemy przez jego przyczynę modlić się we wszystkich naszych sprawach. Wieczorna Msza św. sprawowana we wtorki, jest odprawiana jako Nowenna za przyczyną św. Edwarda i jest Mszą św. w intencjach zbiorowych, czyli we wszystkich intencjach złożonych na tę Eucharystię. W pobliżu kaplicy św. Edwarda jest zamontowana puszka do której można, w każdej chwili wrzucać intencje zapisane na kartkach. Intencje z puszki będą wybierane na 10 min. przed wtorkową Mszą.
  Gorąco zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.


  I-Komunia św.
  16.08.2016 07:36:45

  Po przeprowadzeniu sondażu na temat ewentualnych terminów I-Komunii św. w przyszłym roku, wstępnie wynika, że w niedzielę 14. maja o godz. 12:30 odbędzie się I-Komunia klas A i C, a w niedzielę 21. maja o godz. 12:30 odbędzie się I-Komunia klas B i D. Jest to wstępne ustalenie, które zostanie poddane weryfikacji na pierwszym spotkaniu rodziców w niedzielę 18. września po Mszy z udziałem dzieci (12:30).


  Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  16.08.2016 07:11:54

  15 sierpnia obchodziliśmy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. były sprawowane w/g porządku niedzielnego, na każdej z nich było błogosławieństwo ziół i kwiatów.


  WAPM
  14.08.2016 06:42:28

  W niedzielę 14 sierpnia na Jasną Górę, dotarła Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, a w niej między innymi Grupa Amarantowa, wraz z naszym ks. Proboszczem, niosącym intencje parafian w których pielgrzymi modlili się w drodze.


  stare wiadomości

 • ..