Nowenna za przyczyną Św. Edwarda
14.02.2016 09:51:26

Święty Edward, zasłynął z czynienia miłosierdzia, dlatego w Roku Miłosierdzia chcemy ożywić kult Patrona naszej Parafii. Na Wtorkowych Mszach św. wieczornych możemy przez jego przyczynę modlić się we wszystkich naszych sprawach. Eucharystia jest odprawiana jako Nowenna za przyczyną św. Edwarda i jest Mszą w intencjach zbiorowych, czyli we wszystkich intencjach złożonych na tę Mszę. Intencje zapisane na kartkach można składać w zakrystii do rozpoczęcia Mszy św.. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.


Wielki Post
10.02.2016 21:00:56

Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, czas skupienia się na modlitwie, poście i jałmużnie, w którym możemy uleczyć nasze ewentualne zagubienie się w grzechu i pysze, czy zatrzymać choćby na chwilę nasze ciągłe zabieganie. Msze św. z posypaniem głów popiołem zostały odprawione o godz. 7:30, 9:30, 18:00 i 19:30. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17:30 dla dzieci a po Mszy wieczornej dla młodzieży i dorosłych. W niedziele o godz. 17:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych.


Kolęda
07.02.2016 19:45:59

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach naszych Parafian. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie, za wszystkie rozmowy oraz złożone ofiary na ogrzewanie i cele inwestycyjne.Święto Ofiarowania Pańskiego
01.02.2016 19:42:39

We wtorek 2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z poświęceniem gromnic zostały odprawione o godz. 7:30 i 18:00. Msza wieczorna była zbiorową za przyczyną św. Edwarda.


Koncert kolędowy
24.01.2016 21:53:56

W niedzielę 24 stycznia po Mszy wieczornej odbył się koncert kolędowy w wykonaniu chóru SURSUM CORDA Bazyliki św. Krzyża w Warszawie pod dyr. Emilii Melon, oraz chóru DEESIS Parafii Św. Edwarda w Pruszkowie pod dyr. Katarzyny Gąsior. Usłyszeliśmy także 2 kolędy które zostały wykonane wspólnie przez oba chóry. Koncert zakończył wspólny śpiew podczas którego na organach zagrał pan organista Stanisław Czaj. Serdecznie dziękujemy za wspólne kolędowanie.

Miło nam jednocześnie poinformować o zajęciu III- go miejsca przez nasz Chór "Deeisis" pod dyrekcją Pani Katarzyny Gąsior, podczas XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy i Grajmy Mu", który odbył się 9 stycznia w MOK "Kamyk" w Pruszkowie, pod honorowym patronatem Prezydenta Pruszkowa, oraz Proboszcza Parafii Św. Kazimierza w Pruszkowie. Chórzystom i Pani Kasi składamy wielkie gratulacje.

 • Galeria
 • YouTube


  Wsparcie Caritas
  24.01.2016 20:58:30

  W niedzielę 24 stycznia po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas, zbierał ofiary na pomoc dla pogorzelców z kamienic Piękna 7 i Bohaterów Warszawy 19. Można było też uzyskać informacje jakie są potrzeby rzeczowe poszkodowanych oraz innych potrzebujących pomocy.


  Pomoc dla pogorzelców
  17.01.2016 02:18:08

  W sobotę 9 stycznia częściowo uległa spaleniu kamienica przy ulicy Pięknej 7. Sześć rodzin pozostaje bez mieszkania, dlatego w przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na pomoc dla pogorzelców, oraz w ciągu tygodnia dary rzeczowe. Informacje jakie są potrzeby można uzyskać przez Parafialny Zespół Caritas.

  Na dzień dzisiejszy najpilniejsze potrzeby:

  - art. chemiczne (środki czystości, środki higieny)
  - artykuły spożywcze (takie jak do paczek z długą datą przydatności)
  - kołdry, poduszki, koce, pościel, ręczniki, zasłony, firanki, dywany
  - artykuły gospodarstwa domowego - garnki, talerze, sztućce
  - mały sprzęt agd (np. żelazka, miksery)
  - sucha karma dla zwierząt
  - meble
  - sprzęt AGD (lodówki, pralki, komputery, telewizory)

  Dary można składać w siedzibie Klubu SOCJUS - Pruszków, ul. Kraszewskiego 18.
  Osobą kontaktową jest Pani Joanna Szymańska (tel. 512 919 565),
  Osoby gotowe do pomocy mogą pisać na naszą stronę Caritas.


  Nawiedzenie obrazu MB
  12.01.2016 09:53:53

  Obraz MB Jasnogórskiej zakończył nawiedzenie rodzin z ulic Natolińskiej i Asnyka. W sobotę 16 stcznia o godz. 18:00 będzie odprawiona Msza św. w intencjach tych rodzin. Na tę Mszę zapraszamy także rodziny z ulic Węglowej i Koksowej, które po niej zabiorą obraz.


  1% Podatku
  07.01.2016 21:00:01

  Zachęcamy do zadysponowania 1% podatku dochodowego na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Można to zrobić poprzez odpis na Caritas Archidiecezji Warszawskiej z adnotacją: Działalność Parafialnego Zespołu Caritas w Parafii Św. Edwarda w Pruszkowie

  Aby przekazać 1% podatku:

  - Należy znaleźć w formularzu PIT część zatytułowaną: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”;

 • wpisać pod odpowiednią pozycją numer KRS Caritas AW – 0000225750;
 • wpisać pod następną pozycją kwotę 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

  - Następnie w kolejnej części zeznania zatytułowanej „Informacje uzupełniające” należy:

 • pod odpowiednią pozycją wskazać cel: Działalność Parafialnego Zespołu Caritas w Parafii Św. Edwarda w Pruszkowie;
 • pod następną pozycją przez postawienie krzyżyka wyrazić zgodę na przekazanie przez Urząd Skarbowy do Caritas Archidiecezji Warszawskiej Twojego: imienia, nazwiska, adresu i wysokości przekazanej kwoty, co umożliwi Caritasowi Archidiecezji na zadysponowanie środków na wskazany cel szczegółowy.

  Prosimy też powiadomić parafię o zadysponowanym przekazie.
 • swedward@swedward.com.pl

  Za przekazy serdecznie dziękujemy.

 • e-deklaracje


  Uroczystość Objawienia Pańskiego
  03.01.2016 14:50:21

  W środę 6 stycznia 2016 r. przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego, było to święto nakazane, tzn. mieliśmy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.. W tym dniu Msze św. były sprawowane w/g porządku niedzielnego, na każdej z nich miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Podczas Uroczystości modliliśmy się w intencji misji, a ofiary zebrane na tacę zostały przeznaczone właśnie na ten cel.

  O godz. 17:00 odbył się Koncert Kolędowy CHÓRU AKADEMICKIEGO SGGW pod dyr. Michała Dąbrowskiego, który tworzą studenci, absolwenci i pracownicy uczelni oraz zaprzyjaźnieni z nimi miłośnicy muzyki chóralnej. Bogaty repertuar Chóru obejmuje pieśni z różnych epok – od średniowiecza do czasów współczesnych – i wielu kręgów kulturowych, z bogactwem ich tradycji i języków. Od 1979 roku Chórem dyryguje, pełniący równolegle obowiązki organisty Kościoła św. Krzyża w Warszawie Michał Dąbrowski. Z Chórem współpracuje korepetytorka Ewa Goc, a zajęcia emisji głosu prowadzi sopranistka Jolanta Kaufman. W programie koncertu usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy polskie w oryginalnych opracowaniach.

  Dziekujemy za wspaniały koncert

 • Galeria
 • Galeria/YouTube


  Wizyta duszpasterska
  03.01.2016 14:36:29

  Rozpoczynamy Wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. W czasie kolędy chcemy podjąć tematy: przyjęcia młodzieży w ramach ŚDM, udziału we Wspólnotach parafialnych i sposobów pozyskiwania środków finansowych potrzebnych do przeprowadzenia remontu dolnego kościoła.

  Więcej na podstronie:
 • Kolęda


  Nowy Rok kalendarzowy
  31.12.2015 02:17:11

  W piątek 1 stycznia, w pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego, na zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego, przeżywaliśmy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. były sprawowane w/g porządku niedzielnego, było to święto nakazane, tzn. mieliśmy obowiązek uczestniczenia we Mszy św..


  Zakończenie roku kalendarzowego
  28.12.2015 00:35:47

  W czwartek 31 grudnia wieczorną Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem, zakończyliśmy rok kalendarzowy.


  Święta Bożego Narodzenia
  28.12.2015 00:23:28

  W czwartek 24 grudnia przeżywaliśmy Wigilię Bożego Narodzenia, o godz. 7:00 była sprawowana ostatnia poranna Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie (Roratnia). Uroczysta Pasterka, po której tradycyjnie podzieliśmy się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia, została odprawiona o północy.

 • Galeria
 • Galeria/YouTube

  W piątek 25 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, nie było Mszy św. o godz. 8:00, pozostałe Msze były sprawowane w/g porządku Niedzielnego.

  W sobotę 26 grudnia przypadało Święto św. Szczepana, Msze św. były sprawowane w/g porządku Niedzielnego, ofiary zebrane na tacę w tym dniu zostały przeznaczone na KUL.

  W niedzielę 27 grudnia przeżywaliśmy Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, było to także święto patronalne każdej rodziny, szczególną modlitwą obejmowaliśmy wszystkie rodziny w naszej Parafii. Na zakończenie wszystkich Mszy św. było udzielone specjalne indywidualne błogosławieństwo dla rodzin, po którym każda z rodzin otrzymała pamiątkowy obrazek.

  Dziękujemy wszystkim za liczne uczestnictwo we wszystkich nabożeństwach.  Paczki dla ubogich
  13.12.2015 19:57:52

  Do piątku 18 grudnia trwała zbiórka produktów żywnościowych oraz środków czystości na paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii, które można było przynosić do specjalnych koszy wystawionych przy ołtarzu Św. Edwarda. Ze złożonych darów zostało przekazanych 40 paczek, które zostały rozwiezione w sobotę 19 grudnia. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie dary.


  stare wiadomości

 • ..