Triduum Paschalne
18.04.2014 23:50:09

W wieczór Wielkiego Czwartku rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne, czas wspomnienia i przeżycia przez nas Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, odbyła się o godz. 18:00, po niej była adoracja w ciemnicy do 21:00. Był to dzień ustanowienia kapłaństwa, delegacja przedstawicieli wspólnot złożyła na ręce obu księży życzenia i kwiaty. W dniu imienin nie zapomniano o życzeniach dla ks. Proboszcza. W piątek w godzinie śmierci Pana Jezusa o 15:00 odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w Liturgii Męki Pańskiej uczestniczyliśmy o godz. 18:00, podczas której odbyła się Adoracja Krzyża. Nowym wydarzeniem było udzielanie komunii św. obok kapłanów przez dwóch przyszłych szafarzy z naszej parafii. Adoracja Najświętszego sakramentu przy grobie trwała do 21:00.

W sobotę nie sprawuje się żadnej liturgii, ponieważ Pan Jezus spoczywał w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w tym dniu w godz.: 9:00 - 15:00.

Na Wigilię paschalną, która jest celebracją Zmartwychwstania Pana Jezusa i należy już do Niedzieli Wielkanocnej, zapraszamy w sobotę o godz. 20:00.
W procesję rezurekcyjną, ogłaszającą światu, że Jezus zmartwychwstał, wyruszymy w niedzielę o godz. 6:00, po niej będzie sprawowana Msza św.

Zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu, w ciągu dnia przy grobie.


Niedziela Palmowa
13.04.2014 20:10:18

13 kwietnia Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Przed każdą Mszą św. odbyło się poświęcenie palm. Ministranci przed kościołem rozprowadzając palmy, zbiersli ofiary na fundusz ministrancki.
Po Mszy św. o 12:30 odbył się konkurs dla dzieci na najładniejszą plmę.


Droga Krzyżowa ulicami parafii
11.04.2014 00:37:53

W piątek 11 kwietnia po Mszy wieczornej uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, która odbyła się ulicami naszej parafii. Rozpoczęliśmy w kościele, następnie trasa wiodła ulicami Szpitalną, Torfową i Krętą do figury Matki Bożej na ulicy Partyzantów. W modlitwie na zakończenie, zawierzaliśmy Matce Bożej nasze przygotowania do Świąt Wielkanocnych, czekających nas Misji, oraz Peregrynacjii obrazu MB. Rozważania przygotowali, oraz odczytali członkowie Grupy Neokatechumenalnej.


Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania
09.04.2014 19:54:18

W środę 9 kwietnia o godz. 19:00 w kościele, odbyła się uroczysta Celebracja rozpoczynająca czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmoawnia, w trakcie której młodzież złożyła podania z prośbą o włączenie do grona przygotowujących się.

Wielkopostny czas skupienia i pojednania z Bogiem
30.03.2014 04:22:03

W związku z Misją parafialną którą będziemy przeżywać w dniach od 15 do 22 czerwca przygotowującą nas do Peregrynacji Obrazu MB Jasnogórskiej w naszej parafii, w okresie Wielkiego Postu nie będzie rekolekcji Wielkopostnych. Mieliśmy za to okazję 4 i 5 kwietnia uczestniczyć w Wielkopostnym czasie skupienia i pojednania z Bogiem, który był naszym szczególnym przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. Słowo Boże głosił o. Krzysztof Ziętkowski Misjonarz Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie u nas gościł również podczas Misji.

Serdecznie dziękujemy o. Krzysztofowi za głoszone słowo i czekamy na Misje.

I Archidjecezjalna Konferencja Parafialnych Rad Duszpasterskich.
29.03.2014 16:59:29

W dniu 29 marca przedstawiciele Rady Parafialnej z naszej parafii uczestniczyli w I Archidjecezjalnej Konferencji Parafialnych Rad Duszpasterskich, która odbyła się Domu Rekolekcyjno – formacyjnym WMSD na Warszawskich Bielanach. Po modlitwie rozpoczynającej spotkanie wprowadzenie wygłosił Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz który mówił: "Cała parafia ma ewangelizować i być misyjna, nie może być sztywnego podziału na świeckich i duchownych", oraz wyjaśniał: "Jeśli ksiądz nie potrzebowałby rady lub współpracował z nią fikcyjnie, to by znaczyło, że nie widzi Kościoła takiego, jakim on jest naprawdę".

Więcej na: I Archidjecezjalna Konferencja PRD

Parafialny Zespół Caritas
23.03.2014 13:17:16

17 marca odbyło się pierwsze spotkanie inicjujące powstanie Parafialnego Zespołu Caritas, który zajmie się organizowaniem pomocy dla potrzebujących. Zapraszamy do zgłaszania się osoby chcące zaangażować się w to dzieło.
Informujemy również że od 24.03 jest wystawiony w naszym kościele kosz na produkty, które posłużą do przygotowania paczek na święta dla najuboższych.

Wieczornica
17.03.2014 07:07:45

W niedzielę 16.03 po Mszy wieczornej uczestniczyliśmy w wieczornicy, podczas której wspólnie z naszą scholą mogliśmy śpiewać pieśni patriotyczno-religijne. Na zakończenie Ks. proboszcz podziękował wykonawcom i słuchaczom oraz zaprosił przed błogosławieństwem do wspólnej modlitwy w intencji ojczyzny. W tym dniu odbyła się zbiórka pieniędzy na epitafium upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej, które będzie wmurowane w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie.

Katechezy
10.03.2014 07:30:27

W niedzielę 09.03 gościliśmy na wszystkich Mszach św. katechistów Drogi Neokatechumenalnej z zaproszeniem na katechezy, które głoszone są w naszej parafii we wtorki i piątki o godz. 19:30 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

Wielki Post
02.03.2014 13:57:50

W środę rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w tym dniu na wszystkich Mszach św. na znak podjęcia pokuty i nawrócenia uczestniczyliśmy w posypaniu głów popiołem. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla młodzieży i dorosłych, oraz Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17:00 . Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Tak Rodzinie
17.02.2014 20:21:13

16 lutego gościliśmy w naszej parafii ks. Janusza Stańczuka, redaktora naczelnego miesięcznika "Tak Rodzinie", który podczas wszystkich Mszy św. głosił Słowo Boże, zachęcając jednocześnie do prenumeraty miesięcznika służącego umacnianiu zdrowych i silnych rodzin.


Wizytacja
10.02.2014 22:10:14

W dniach 4 i 9 lutego ks. bp Tadeusz Pikus przeprowadzał wizytację naszej parafii. We wtorek 4 lutego odwiedził: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Specjalną, Przedszkole Jedynkę, oraz Szpital Psychiatryczny gdzie nawiedził cmentarz i odprawił Mszę św. w kościele szpitalnym. Wieczorem na plebanii podczas kolacji spotkał się z przedstawicielami szkół i przedszkoli z terenu parafii, oraz przedstawicielami rady i grup parafialnych. W niedzielę 9 lutego ks. Biskup był obecny na Mszach św. o godz.: 9:00, 11:00 (tę odprawiał, a po Mszy modlił się z parafianami przy grobie ks. Tadeusza ) i 12:30. Podczas wymienionych Mszy św. grupy parafialne złożyły sprawozdania ze swojej działalności w parafii.

Z całego serca dziękujemy Księdzu Biskupowi za jego obecność w naszej Parafii i bardzo serdeczną posługę.

Święto Ofiarowania Pańskiego
02.02.2014 21:42:52

W niedzielę 2 lutego przeżywaliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego (potocznie zwane MB Gromnicznej), na każdej Mszy św. pobłogosławiono gromnice, był to również Dzień Życia Konsekrowanego.


Koncert Kolęd i Wieczór patriotyczno-religijny
20.01.2014 12:28:15

W dniu 19.01 po Mszy św. wieczornej odbył się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru pod batutą P. Katarzyny Gucwy, oraz wieczór patriotyczno-religijny pt."Moja Ojczyzna" w wykonaniu członków naszej scholi: Iwony Kowalik-Szadkowskiej (śpiew), Konrada Jaklewicza (recytacja), Jarosława Niezgody (recytacja) i gościnnie Andrzeja Piotrowskiego (gitara).
Po koncercie usłyszeliśmy słowa podziękowania od ks. Proboszcza dla wykonawców (przede wszystkim dla Pani Iwony i Pani Kasi za organizację koncertu) oraz słuchaczy, a także zapowiedź nowych inicjatyw koncertowych w naszej parafii. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę "Bóg Się Rodzi".

Zapis z koncertu : Kolędy , "Moja Ojczyzna"


Uroczystość Objawienia Pańskiego
05.01.2014 12:32:51

06.01 przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywaną Świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele były odprawione w/g porządku niedzielnego, na każdej z nich pobłogosławiono kadzidło i kredę. W tym dniu modliliśmy się w intencji misji, a ofiary na tacę zbierane były własnie w tej intencji.


stare wiadomości

..