Goście z Wyspy Guam
28.07.2016 07:39:08

Od wtorku 26 lipca wieczorem, do czwartku 28 lipca rano, gościliśmy 90 pielgrzymów podążających na spotkanie z Papieżem Franciszkiem podczas ŚDM, ze Wspólnot Neokatechumenalnych z Wyspy Guam należących terytorialnie do Stanów Zjednoczonych. W środę o godz. 19:00 w kościele została odprawiona dwujęzyczna Wspólnotowa Eucharystia pod przewodnictwem naszych Gości. Po Mszy św. pielgrzymi mieli okazję porozmawiać z uczestnikami przy wspólnym grillu. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom, które tworząc wspaniałą rodzinną atmosferę przyjęły Gości do swych domów, oraz naszym Wspólnotom Neokatechumenalnym za organizację poczęstunku.

 • Link-Galeria
 • Link-ŚDM NEO 2016/YouTube


  Pożegnanie pielgrzymów z Gwatemali
  25.07.2016 08:41:56

  Przez tydzień gościliśmy w naszej Parafii 58 pielgrzymów z Gwatemali którzy przyjechali do Polski na ŚDM. Serdecznie dziękujemy za ich obecność, świadectwo wiary, radość i wspólną modlitwę. W niedzielę 24 lipca o godz. 11:00 sprawowana była uroczysta Msza św. na zakończenie pobytu pielgrzymów w naszej Parafii, po której była możliwość spotkania się z naszymi gośćmi. Po spotkaniu przy kościele, pielgrzymi udali się na uroczysty obiad do domów w których mieszkali. Oficjalne pożegnanie Gości z Gwatemali z Pruszkowem odbyło się w Parku Kościuszki przy Pałacyku Sokoła o godz. 18:00 W poniedziałek 25 lipca o godz. 8:00 Gwatemalczycy odjechali pociągiem z Warszawy do Krakowa na spotkanie z Papieżem. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom goszczącym młodzież w swoich domach, możemy być dumni że udało się tak dobrze przyjąć wszystkich Gości w naszej Parafii.

  Bardzo prosimy wszystkich goszczących pielgrzymów z Gwatemali w naszej Parafii, o przesłanie paru fotek z ich pobytu w waszych domach, wspólnych spacerów i wypadów do Pruszkowa czy Warszawy na adres: sw-edward@wp.pl

 • Link-Galeria
 • Link-ŚDM 2016/YouTube


  Serdecznie witamy Gości z Gwatemali
  18.07.2016 13:31:59

  Od soboty 16 lipca gościmy w naszej Parafii Gości z Gwatemali w tym dwóch księży, przybyłych na ŚDM. Kolejne osoby przyjechały w poniedziałek i wtorek. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w program pobytu naszych gości, nie tylko pielgrzymów i rodziny goszczące oraz wolontariuszy ale także wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tych spotkaniach, a szczególnie młodzież z naszej Parafii.

  Zapraszamy:
  środa godz. 20.00 - uroczyste powitanie z udziałem władz Miasta i Powiatu na Gomulińskiego, połączone z koncertem Mazowsza,
  czwartek godz. 19.30 – program kulturalno-historyczny na pl. Piłsudskiego w Warszawie,
  piątek godz. 21.00 – nabożeństwo adoracyjne w naszym kościele,
  sobota 8.00-13.00 – dzień sportu, a w nim o godz. 10.30 mecz piłkarski Pruszków – Gwatemala na Gomulińskiego,
  sobota godz. 15.00 – spotkanie przy Świątyni Opatrzności Bożej połączone z Mszą św.,
  niedziela godz. 11.00 – uroczysta wspólna Msza św. w naszym kościele, po niej spotkanie z naszymi Gośćmi,
  niedziela godz. 19.00 – uroczyste pożegnanie Gości z udziałem władz Miasta i Powiatu w Parku Kościuszki.


  Zaproszenie na WAPM
  19.06.2016 10:42:28

  W sierpniu wyruszy Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę, zapraszamy do wyruszenia na szlak pielgrzymi razem z ks. proboszczem w grupie Amarantowej (szczegóły u ks. proboszcza). W zakrystii można składać intencje, zapisane na kartkach, w których pielgrzymi będą się modlić w drodze.


  Festyn Parafialny
  12.06.2016 22:48:40

  Czerwiec jest miesiącem ważnych rocznic związanych z powstaniem naszej Parafii i Świątyni, dlatego też w niedzielę 12 czerwca po Mszy o godz. 12:30 został zorganizowany Festyn Parafialny. Zabawę i biesiadowanie rozpoczął Ks. Proboszcz wspólną modlitwą, następnie mogliśmy śpiewać i tańczyć wraz ze Scholą dziecięcą pod przewodnictwem ks. Tomasza. Nie zabrakło kącika dla dzieci z wycinankami, rysunkami i malowaniem twarzy, oraz zabaw na trampolinie i gry w piłkarzyki. Dla głodnych i spragnionych przygotowane były przez nasze parafianki ciasta domowych wypieków, nie zabrakło też grilla, sajgonek oraz ciepłych i zimnych napojów. Parafialny Zespół Caritas w trakcie Festynu, jak i po wszystkich Mszach św.(na których przedstawił informacje dotyczące swojej dotychczasowej działalności), prowadził zbiórkę pieniędzy na wakacyjny wyjazd dzieci z ubogich rodzin. Dziękujemy darczyńcom którzy wsparli dzieło Caritasu finansowo oraz dostarczyli książki na loterię, a także gospodyniom za przygotowanie ciast na festyn i wszystkim uczestnikom za udział. Szczególne podziękowania dla naszej Scholi dziecięcej, oraz ks. Tomasza za wspaniały występ. Miło nam poinformować że zebrane fundusze pozwolą Parafialnemu Zespołowi Caritas zrealizować zamierzony cel. Serdeczne Bóg zapłać.

 • Link-Galeria
 • Link-Festyn 2016/YouTube


  Spotkanie dla kandydatów
  05.06.2016 19:42:09

  W środę 8 czerwca o godz. 19:00 odbyło się spotkanie w kościele kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  03.06.2016 06:59:45

  W piątek 3 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msza wieczorna była sprawowana o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Litanią i Aktem wynagrodzenia w intencji ŚDM. Kornka do Miłosierdzia Bożego została odprawiona o godz. 15:00. Po Koronce trwała Adoracja Najśw. Sakramentu do 18:00.


  Zakończenie Oktawy
  02.06.2016 20:58:32

  W czwartek 2 czerwca zakończyliśmy dawną Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy wieczornej odbyła się procesja wokół kościoła oraz zostały poświęcone wianki. Dziękujemy za udział w procesji.


  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  27.05.2016 00:34:37

  W czwartek 26 maja przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (tzw. Boże Ciało). Po Mszy św. o godzinie 11:00 wyruszyła tradycyjna procesja coroczną trasą do czterech ołtarzy, podczas której, za pobożny udział w procesji można było uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie mieszkańcom ulic na których znajdowały się ołtarze, oraz Wspólnotom Parafialnym. Szczególne podziękowania dla wszystkich uczestników procesji, całej asyście procesyjnej, oraz dzieciom rocznicowym. Zapraszamy jednocześnie do udziału w czwartkowym zakończeniu dawnej Oktawy Bożego Ciała. 2 czerwca po Mszy wieczornej przejdziemy z procesją wokół kościoła i poświęcimy wianki.

 • Link-Galeria
 • Link-Boże Ciało 2016/YouTube


  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  08.05.2016 20:20:00

  W niedzielę 15 maja Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zakończyliśmy Okres Wielkanocny, czyli czas w którym należy przyjąć Komunię wielkanocną. W Wigilię Uroczystości mieliśmy okazję uczestniczyć w nocnym czuwaniu prowadzonym przez poszczególne Wspólnoty z naszej Parafii, które rozpoczęło się o godz. 21:00, a zakończyło Mszą św. celebrowaną o północy.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w czuwaniu Wigilii Zesłania Ducha Świętego oraz Wspólnotom, które je przygotowały i poprowadziły.  Rocznica I-Komunii św.
  08.05.2016 14:59:17

  8 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na niedzielnej Mszy św. o godz. 12:30 przeżywaliśmy Rocznicę I-Komunii św. dzieci z naszej parafii.

 • Link-Galeria
 • Link-Rocznica I Komunii 2016/YouTube


  Uroczystość NMP Królowej Polski
  01.05.2016 14:56:07

  We wtorek 3-go maja, w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. zostały odprawione o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. W tym dniu Nabożeństwo Majowe o godz. 17:00 odbyło się przy figurze MB na ulicy Partyzantów obok stacji WKD Tworki.


  Ewangelizacja Miasta
  24.04.2016 20:00:00

  W niedzielę 24 kwietnia w godz. 15:00-17:00, podobnie jak w zeszłym roku, miała miejsce Ewangelizacja Miasta Pruszkowa. Zespół ewangelizacyjny składający się z przedstawicieli wspólnot działających w parafiach pruszkowskich, spotkał się z mieszkańcami Pruszkowa w „Parku Kościuszki”, przy „Pałacu Sokoła”, gdzie można było porozmawiać na wszelkie tematy związane z wiarą, zarówno z osobami świeckimi jak i kapłanami, wysłuchując świadectw, oraz wspólnie się modląc i śpiewając. Dziękujemy za modlitwę w tej intencji i uczestnictwo.


  Przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży
  17.04.2016 19:25:03

  W środę o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie w kościele, przygotowujące do wyjazdu do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Na spotkanie zapraszamy szczególnie, ale nie tylko, kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.


  Wielki Tydzień
  20.03.2016 21:00:23

  Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, podczas którego przeżywamy Święte Triduum Paschalne, czas wspomnienia i przeżycia przez nas Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

  W Niedzielę Palmową przed każdą Eucharystią nastąpił obrzęd poświęcenia palm, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

  Wielki Wtorek i Środa były dniami w których można było skorzystać w dodatkowych godzinach z Sakramentu spowiedzi św..

  W Wielki Czwartek, na Mszy Wieczerzy Pańskiej, będącej świętowaniem ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa miał miejsce uroczysty obrzęd umywania nóg, według przykładu, który pozostawił swoim Apostołom Zbawiciel. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w udzieleniu Sakramentu Eucharystii, dla naszego nowego młodego parafianina Oskara, który po raz pierwszy przystąpił do Komunii św.. Po Mszy adoracja Najświętszego sakramentu w ciemnicy trwała do godz. 21:00.

  Wielki Piątek rozpoczęła adoracja Najświętszego sakramentu w ciemnicy, a następnie wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, oraz rozważaniami Drogi Krzyżowej o godz. 15:00.. Liturgia Męki Pańskiej będącą celebrowaniem męki i śmierci Pana Jezusa, rozpoczęła się o godz. 18:00, po niej adoracja Najświętszego sakramentu przy grobie trwała do do godz. 21:00.

  W Wielką Sobotę adorację przy grobie Pańskim rozpoczęliśmy od godz. 8:00, tego dnia nie sprawowano żadnej liturgii, ponieważ Pan Jezus spoczywał w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny nastąpiło w godzinach od 9:00 do 15:00. Wigilię Paschalną (należącą już do Niedzieli Wielkanocnej), będącą celebracją Zmartwychwstania Pana Jezusa, podczas której miał miejsce Sakrament Chrztu małego Janka, a wszyscy odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne, rozpoczęliśmy po zachodzie słońca o godz. 20:00.

  W Niedzielę Zmartwychwstania będącą przeżyciem zbawczego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, procesją rezurekcyjną o godz. 6:00 ogłosiliśmy światu prawdę o zmartwychwstaniu Pana, po niej odprawiona została pierwsza niedzielna Msza św. Świętowaniem Uroczystości Zmartwychwstania rozpoczęliśmy Okres Wielkanocny, w którym powinniśmy, jak mówi przykazanie kościelne, przyjąć Komunię św..

  Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę.

 • Link-Wielkanoc 2016/YouTube


  stare wiadomości

 • ..